Az árajánlatadás folyamata
I.Felmérés
A személyes kapcsolat kialakítás, valamint a pontos ajánlat elkészítése érdekében projektjeinket helyszíni felméréssel kezdjük.
II.Hogyan készül a kivitelezési árajánlat?
Több évtizedes generálkivitelezői munkánk során alakult ki az alábbi folyamat, aminek betartásának és követésének eredményeképp pontos és átlátható árajánlatot tudunk adni.
- A megrendelővel személyes kapcsolatot alakítunk ki
Rendkívül fontosnak tartjuk, hogy személyesen megismerjük egymást, hiszen sok múlik a kölcsönös bizalmon, hogy jól értsük egymást, az elvárások világosak, a célok közösek legyenek.
- A kivitelezés helyszínét pontosan megismerjük
A megrendelő – kivitelező kapcsolaton túl, a helyszínt is szemügyre kell vennünk, hogy megbizonyosodjunk az esetleges kihívásokról, buktatókról, amikre az ajánlatunkban felhívjuk a figyelmet.
- A tervdokumentációt kompletten ellenőrizzük
Akkor tudunk pontos árakat és határidőket vállalni, ha az alábbi tervek maradéktalanul elkészültek és rendelkezésünkre állnak:
építész kiviteli terv
alaprajzok (szintenként plusz tető alaprajz)
homlokzati nézetek
műszaki leírás
részlet tervek, csomóponti rajzok
rétegrendi kiírások
konszignációk (lakatos szerkezetek, homlokzati és beltéri nyílászárók, egyéb asztalos konszignáció)
statikai kiviteli terv és műszaki leírás
alapozás, vasbeton szerkezetek, födém szerkezet tervek
zsaluzási tervek
vasalási tervek
vas konszignáció
magastető esetén fedélszél terv
épületgépészeti kiviteli terv
villamos kiviteli terv
árazatlan költségvetési kiírások (építészet, statika, gépészet, elektromosság)
Azért követeljük meg és nézzük át aprólékosan ezeket a terveket, mert improvizálásnak, rögtönzésnek a kivitelezés során már nincs helye. Rendszerszinten át kell látnunk a terveket, az esetleges hiányosságokra rá kell mutatnunk.
- Árajánlatot adunk
Az első körben leadott ajánlatunkban a kiviteli terv nagyobb százalékát fogja csak tartalmazni, azonban ez nem teljes körű. A tervdokumentációhoz képest az egyeztetések során a megrendelőnél felmerülhetnek újabb igények is, melyeket ezt követően az árajánlatba átvezetünk.
Számunkra az a fontos, hogy ezeket az igényeket megfelelő kommunikációt folytatva, áthidaljuk, ami sok egyeztetést igényel.
A személyes bejárás és egyeztetés nagyon hasznos, mivel ha van egy konkrét igény, akkor ilyenkor tudunk esetleg egy jobb műszaki megoldást kínálni, aminek akár az ára is jobb lehet. Tehát érdemes valóban részletesen végigvenni, hogy találunk-e olyan tételt, ami módosul, kikerül, vagy éppen bekerül az ajánlatba.
III. Amit az árajánlatunk tartalmaz
Ajánlatunk munkanemenként lebontva, mennyiségekkel együtt mutatja meg árainkat, külön kibontva az anyag és a munkadíjakat. Ajánlatunkat személyes találkozó keretében tudjuk átadni és megbeszélni a tartalmát.